Büyük Beden Abiye Nasıl Seçilir?

24 Temmuz 2020
Büyük Beden Abiye Nasıl Seçilir?

Uzun zamandır görmediğimiz bir akrabamızın düğününe veya ortaokuldan beri konuşmadığımız ‘’havalı’’ arkadaşımızın düğününe gitmenin sinir sistemi için yıpratıcı olaylar olabileceği aşikar. Ne giyeceğimiz, nasıl görüneceğimiz ve ne konuşacağımız hakkında gün içinde minik sinir krizleri bile geçirebiliriz bazen. Sonra bir bakarsınız, bir gün kilo verince giyerim diye aldığımız elbisenin içine girebilmek için, sabahtan akşama kadar kereviz suyu içip tam yatmadan önce kaşık kaşık nutella yiyoruz. Gerçek şu ki, o elbisenin içine girmek için kilo vermemize gerek olmadığı gibi bu kadar gerilmemize de gerek yok. Zor zamanlar basit çözümler gerektirir. O yüzden bu yazıda temellere dönüyoruz ve vücudumuzun içinde rahat ve dingin hissetmenin yollarını araştırıyoruz.

Büyük Beden Abiye Elbise Nasıl Seçilir?

Büyük beden elbise seçiminde en çok yapılan hatalardan bir tanesi, bütün kıvrımları kapatmaya çalışmak. Bize bu hatayı yaptıran, sanki ne kadar fazla deri örtersek, o kadar rahat oluruz gibi bir hissiyat. Halbuki, işin sırrı doğru yerleri öne çıkarmakta. Yüzünüze kontür yapıyorsunuz gibi düşünmek faydalı olabilir. Bütün yüzümüzü nasıl tamamen koyu fondöten ya da tamamen açık renkli fondötenle kaplamıyorsak, aynı şekilde bütün vücudumuzu kumaş altında esir bırakmıyoruz. Tabi ki, zor günlerin kurtarıcısı, zayıf gösteren siyah veya koyu renkler seçmeyi de atlamıyoruz. Şimdi gelelim asıl sorumuza. Büyük beden elbise seçerken hangi modeller hangi vücut şeklini öne çıkarır?

Elma Vücut Tipi İçin Modeller

Genelde elma diye tabir edilen bir vücut şekline sahip kişilerin belleri kalın ve omuzları daha yapılı olur. Eğer elma vücutluysanız, yapılacak en iyi hamle odağı boyun bölgenize toplamaktır. Boynunuz uzun ve ince göründüğünde bütün dikkati o çekecektir. Bu etkiyi elde etmenin birçok yolu var. Ama en çok denenmiş ve en iyi çalışan yol, bel bölgesi çok dar ya da çok bol olmayan, v yaka hafif dekolteli bir elbiseyi göz alıcı bir kolye ile kombinlemek. Bu taktik her defasında çalışır. 

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Modeller

Adından da anlaşıldığı gibi bu vücut şekli dikdörtgeni andırabilir. Bu vücut şekline sahip olan insanların kıvrımlarını belirginleştiren stratejiler uygulaması, dikdörtgen vücut tipini kıvrımlı mı kıvrımlı bir kum saatine dönüştürebilir! Kıvrımlarını belirginleştirmek istediğimiz yerler omuzlarımız ve belimiz olacağından, straplez, yüksek ve dar belli bir elbise seçmek ihtiyacımız olan sihirli dokunuşu bize sağlayabilir. Bir de kulağınızdan omzunuza dökülüyor imajı veren bir küpe taktığınızda, hazırsınız! 

Armut Vücut Tipi İçin Modeller

Belki de en çok rastlanan vücut tiplerinden biri olan armut vücutlarda kalçalar vücudun diğer kısımlarına göre daha çıkıntılı olurlar. Kalçalarınızın kıvrımını korurken fazla çıkıntıları elimine etmek ince ama kolay bir iştir. Belinizi güzelce saran ve dökümü çok bol olmayan bir abiye elbise kıvrımlarınızı tam da istediğiniz kıvama getirecektir! Burada asıl dikkat edilmesi gereken elbisenin dökümünün direkt bel bölgesinden başlamayıp kalça kemiğinize kadar yavaşça dökülmesidir. Çünkü belden dökümlü bir elbise hem kıvrımlarınızı yok edebilir hem de kaçınmak istediğiniz görünümü yaratabilir. 

Kum Saati Vücut Tipi İçin Modeller

Omuzlarından kalçasına kadar bedeninin hatları kum saatini andıran bir vücut şekline sahip kişiler için işler her ne kadar daha kolay görünse de, bazı detaylar önemlidir. Örneğin, kum saati vücut tipine sahip olan birine daha dar kesim elbiseler giymek yakışabilir. Bu noktada kumaşın türü önem kazanır. Çünkü saran ama toparlamayan bir kumaş, elde etmek istediğimiz görünümde aleyhimize oynayabilir. Ama triko, dar kesimli bir elbise ve güneş gözlüğünüz ile kimse sizi tutamaz! 


Sizi bekleyen sosyal olay, her ne kadar stresli olursa olsun, artık ne giyeceğiniz hakkında bir fikriniz var. Bu önerileri kendi tarzınıza göre uygulamaya başlamak için hemen büyük beden elbise modellerine göz atın!

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.