Büyük Beden Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

04 Nisan 2021
Büyük Beden Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Büyük beden bayan giyim dünyasında elbiselerin rolü büyük! İster günlük tercihlerde ister şık bir kutlama, bir elbise tüm gözleri üzerinizde toplayabilir! Kombin hangi detaylarla süslenirse süslensin bir elbise tek başına etkileyici bir görünüm yaratabilir. Dolayısıyla hassas bir konuyu inceleyeceğiz! Nasıl giyinmeli sorusuna cevap aramıyoruz. Herkesin kendi tarzını ve karakterini yansıtan kıyafetler tercih etmesi gerekir. Ancak şu bir gerçek ki elbiseler sunduğu sayısız model ile özellikle büyük beden kadın giyimde fark yaratabilir. Kilolu kadınlar daha zayıf veya ince gözükmek adına elbise tercihi yapabiliyor. Bu düşünce yapısından bağımsız bir şekilde de tercih edildiğinde elbiseler size çok yakışıyor hanımlar! Yalnızca basen ya da kilo kapatan, genç gösteren kıyafet tercihlerini değil, kendinizi yansıtan kıyafetleri de tercih etmelisiniz. Bu ilk dikkat edilmesi gereke kuralımızdır. Çünkü böyle çok daha güzelsiniz :)

Parolamız: Doğru kumaş, doğru model!


Doğru kumaş ve doğru model seçimiyle elbiseler daha kıymetli hale gelebilir. Normalde kullanmadıklarınız bile! Zarafeti göstermek için illaki abiye tercihi yapılmasına gerek yok. Şık görünmek için elbiseler de şüphesiz harika bir seçenek olacaktır. Burada iki temel kuraldan yola çıkmalıyız. Öncelik algımızda. Şişman algısını yıkmak adına elbise tercih etmemeliyiz, çünkü kendimize güven en önemli güzellik silahımızdır. Dolayısıyla kendimizi mutlu hissediyorsak gerisini kafaya takmamalı ve elbise tercihimizi zevklerimize göre yapmalıyız. Küçük tüyolar bizden, merak etmeyin. İkinci temel kuralımız ise kumaştan geçiyor. Doğru kumaş türünü tercih ettikten sonra renk ve desen arayışına girişebiliriz. Gelin kumaş türlerine hep beraber bakalım.

Seçenek bol, seçmeye hazır mıyız?

Söz konusu elbise olunca kumaş tercihi de epey fazla oluyor tabi. Günümüzde hemen hemen her kumaşla elbise üretilir hale geldi. Elbette bazılarında da kumaş türlerinin karışımları yer alıyor. Bu sebeple halihazırda kullandığın kıyafetlerde hangi kumaşla daha rahat ettiğinizi bulmalısınız. Elbette kendinize daha çok yakıştırdığınız kumaşlar da burada öne çıkmalıdır. Kararınızı verdikten sonra arayışa girişebilirsiniz. Günümüzde pamuklu kumaşlar elbette elbiselerde daha çok öne çıkmaktadır. Ancak şifon ve uzun şifon modellere de rastlamak mümkündür. Kumaşların yanı sıra pullu, simli, dantel, payetli, pileli, kruvaze, çiçekli, püsküllü, puantiyeli ve pul payet türünde elbiselere de ulaşmak mümkündür.

Sırada renklerin büyüsü var!


Kumaş ve farklı desen türlerini gördük. Desenli elbiseler elbette her zaman daha çok ön plana çıkar. Ancak genel kıyafet tercihi konusunda renkler çok önemlidir. Kaotik görüntülerden olabildiğince uzak kalmak ve birbiriyle uyumlu birkaç renk tonunu tercih etmek her zaman daha etkileyici bir görünüm oluşturur. Bu sebeple en sevdiğiniz renklerin o renklere uyumlu olan birkaç renkle birleştirildiği modelleri tercih etmenizi öneririz. Elbiseler hakkında konuşursak hemen hemen her renkte elbiseye ulaşmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Öne çıkan renkler arasında mor, gri, mavi, siyah, yeşil, bordo, pudra, fuşya, kırmızı, turuncu, lacivert, saks mavisi ve bebe mavisi bulunmaktadır. Çiçek desenli elbiseler ve çiçek renklerine sahip elbiseler de sıklıkla trendler arasında kendine yer bulur.

Peki ya modeller?


Biter mi? Elbette bitmez! Elbiseler sayısız faklı modeller onlarca yıldır moda dünyasında kendine yer bulmaktadır. Şimdi biraz trendlerden bahsetmenin sırası geldi. Günümüzde daha çok tercih edilen elbise modelleri arasında asimetrik kesimler öne çıkıyor. Kısa elbiselerde asimetri yakalamak daha zor olsa bile bu tip modellerin daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tül içeren modellerin de yavaş yavaş öne çıktığını gözlemliyoruz. Asimetrik bir derinlik oluşturmak için nasıl modellere yönelebiliriz? İşte burada v yaka, kare yaka, kayık yaka modelleri ve yarasa kol, uzun kollu, kısa kollu elbise modelleri öne çıkıyor. Omzu açık olanları da göz ardı etmeden, sizin arzuladığınız görünüme en yakın olanı tercih edebilirsiniz!

Her açıdan kolaylık!


Elbiselerle rahat edersiniz, şıklığı ve zarafeti yakalarsınız, ancak en güzeli onları kolayca bulabilirsiniz. 44 beden ve 64 beden arasında büyük beden kadın giyimde birbirinden güzel elbiselere ulaşmak mümkündür. Arayışlar daha çok 54 beden civarında yoğunlaşıyor, öyleyse size güzel bir haberimiz var. İfade edilen bedenlerde birbirinden güzel modelleri yakalamak için hemen yerinizi alın. Aramaya başlamak için Büyük Moda’yı tercih edebilirsiniz!

Şimdi tam sırası!


Bahar ayının güzel günleri yaklaşırken, yazın ılık havaları ufak ufak kendini hissettirmişken elbise modellerini araştırmamak olmaz. En uygun fiyatlı elbise modellerine ulaşmak için tek yapmanız gereken satın al adımına ulaşmak.

Büyük beden kadın giyimde birbirinden özel elbiseler buyukmoda.com’da sizleri bekliyor!

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.