Büyük Beden Pijama Modelleri

Filtreyi Göster
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Rahatlıktan Ödün Vermeyenlere Büyük Beden Pijama Altları

Şüphesiz uyurken rahat ve özgür hissetmek günün herhangi bir saatine kıyasla çok daha önemli. Çeşit çeşit renklerde ve modellerde çok sayıda kadın pijamaları üretildiği için seçeneklerimiz çok fazla. Büyük beden bayan pijama altları da en az standart beden pijamalar kadar seçme özgürlüğünüzün olduğu bir alan. Hem kışlık hem yazlık modeller arasında çizgiliden çiçekliye, satenden penyeye kadar üretilen birçok farklı model var. Büyük beden kadınların vücutlarını sıkmayan, rahatsız etmeyen büyük beden pijama altları tercih etmeleri kaliteli bir uyku için son derece önem arz ediyor. Pijamalarımızın uyurken üzerimize yapışmaması, sıkboğaz etmemesi bize rahat hareket imkanı sağladığı için biraz dökümlü, bol pijama altları seçmek daha iyi hissetmenin önünü açacaktır. Büyük beden bayan pijama altlarının bu kadar yaygınlaşması sayesinde artık vücudunuza uygun, kendinizi içinde iyi hissedeceğiniz pijama altları bulmak çok daha kolay.

Büyük Beden Pijama Altı Modelleri

Büyük beden pijama altı modelleri arasında desen olarak ekoseli, çizgili, düz veyahut enerjinizi yükseltecek rengarenk figürlü birçok çeşit yer alır. Yazın daha geniş paçalı, midi boy ve ince kumaştan pijama altları tercih ederken kışınsa termal kumaştan, dilerseniz paçası lastikli pijama altları da tercih edebilirsiniz. Dilerseniz özellikle bahar ve yaz aylarında taytlı ve şortlu penye takımlara da göz atabilirsiniz. Büyük beden kadınlar için üretilen pijama altları genelde basene kadar dar ve basenden sonra bollaşan modeller olarak karşımıza çıkar, siz kendinizi içinde en rahat ve mutlu hissedeceğiniz modeli seçmelisiniz. Pijamanın içinde kendini rahat hissetmek mutlu ve kaliteli bir uykunun ön koşuludur, bu nedenle seçiminiz ne olursa olsun rahat kalıp bir büyük beden pijama altı seçtiğinizden emin olmalısınız.

Kaç bedenden itibaren büyük beden olunur?

Beden ölçünüzü hesaplarken öncelikle kıyafetlerinizi değil vücudunuzu ölçmelisiniz. Standart denilen kadın bedeni 168 cm boyunda ve iç bacak uzunluğu 79 cm olan kadınlar için tasarlanmıştır. Giysilerinizin kalıbı, kumaşı ve kesimi nedeniyle beden ölçüsü sıklıkla değişkenlik gösterebilir. Avrupa beden ölçülerine göre L (40) bedenden yukarısı büyük beden kabul edilmektedir. L beden olarak kabul edilen göğüs ölçüsü 94 cm, bel ölçüsü 78 cm, basen ise 102 cm’dir. Bu ölçüler her zaman her kıyafette tutarlılık göstermediği gibi eğer bu ölçülerin üzerinde iseniz büyük beden kıyafetler tercih etmelisiniz. Göğüs ölçünüz göğsünüzün en geniş noktasının çevresidir. Bel ölçümü ise elinizi belinize koyduğunuz nokta ölçülerek yapılır. Basen ölçünüz için de yine baseninizin en geniş noktasına yerleştirerek basen çevrenizi ölçmelisiniz. Türkiye’deki beden ölçüleri genelde Avrupa’daki ile aynı şekilde ifade ederken Amerikan menşei ürünlerin beden ölçüleri farklı sayılarla belirtilir.

Pijama altı nasıl seçilir?

Uyurken üzerimize giydiğimiz pijamalar uyku kalitemizi ve rahatlığımızı aslında düşündüğümüzden çok daha fazla etkiliyor. İyi bir uyku fiziksel ve mental sağlığımız için azımsanmayacak derecede önemlidir. Her ne kadar zaman zaman şık zaman zaman içinde daha estetik görüneceğimiz pijamalar seçsek de uyku kalitemiz için dikkat etmemiz gereken daha önemli kriterler var. Bunlardan ilki mevsimine göre pijama seçmek. Uyurken üşümek veya fazla terlemek farkında olmadan kolayca hasta olmanıza yol açabilir. Kışın polar veya kadife kumaştan pijamalar tercih etmek daha uygun olabilir. Pijama altı seçerken göz önünde bulundurmamız gereken en önemli ikinci kriter ise rahat olmasıdır. Uyku öncesi ve sonrasında günlük işlerimizi, rutinlerimizi gerçekleştirirken de pijamalarımızı bazen çıkarmak istemeyebiliriz. Sadece uyurken değil gün içinde de hareket kabiliyetimizi engellemeyen, yumuşaklığıyla içinde kendimizi değerli ve özel hissedeceğimiz pijamalar seçmek bize kendimizi çok iyi hissettirecektir. Bel lastiği bizi sıkan, bacaklarımıza oturduğu için sürekli yukarı çıkan dar modellerden ekseriyetle uzak durup mümkünse bir veya iki beden büyük pijama altları tercih edebilirsiniz.

Pijamalarımızın kalitesi önemli mi?

Aslında yaz kış cildimiz için en sağlıklı olan pamuklu kumaşlardan pijamalar giymek uyku kalitemizi ciddi manada artırır. Polyester kumaşlar cildin hava almasını engelleyerek terlemenin önüne geçerken pamuklu kumaşlar cildimizin hava almasına izin verir ve teri de emerek uykumuzu daha sağlıklı hale getirir. Naylon kumaşlardan ise ekseriyetle kaçınılmalıdır. Güvenmediğimiz kalitesiz markalardan aldığımız pijamalar kaşıntı, alerji gibi bizi uykusuz bırakacak rahatsızlıkları tetikleyebilir. Geri dönüştürülebilir pamuk olan pijama altlarını tercih etmek cildimizi olduğu kadar doğayı da koruyarak sürdürülebilir modaya katkı sağlamamıza yardımcı olur. Pijama altlarımızın kaliteli olması kadar içinde kendimizi güzel hissedeceğimiz modeller seçmek de çok önemlidir. Pijama altlarımız kesinlikle uyandıktan sonra evin içinde giydiğimiz eşofmanlardan ayrı ve farklı olmalıdır. Dilerseniz pijamalarınızla da günlük kıyafetlerinizdeki şıklığı yakalamak için açık veya koyu düz renkler de tercih edebilirsiniz. Pijamamızın rengi uykuya dalmamızı kolaylaştıran mavi ve tonlarında olursa uykumuz deliksiz olabilir ve uykuya dalma süremiz kısalır. Uzmanlar mavi rengin aynı zamanda vücuttaki sistemleri dengede tuttuğunu da belirtiyorlar. Benzer şekilde sarı, pembe ve mor renklerini de tercih edebilirsiniz. Eğer sabah daha enerjik uyanmak isterseniz yeşil veya kırmızı renkleri de daha canlı bir sabaha merhaba demenizi kolaylaştıracaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.