Büyük Beden Sabahlık Modelleri

Filtreyi Göster
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Büyük Beden Sabahlıklarla Güne Işıldayarak Başlayın!

Pijamalar çoğu zaman uyandığımız ilk anda kendimizi paspal, bitkin ve uykulu hissetmemize sebep olabilir. Yataktan kalktıktan sonra kendi tarzınıza göre tercih edeceğiniz sabahlıklar giyildikçe insanlara kendini daha bakımlı ve daha güzel hissettiren bir giysidir. Sabahlıkla güne başladıktan sonra gün içindeki işlerinizi onunla sürdürebilir, geceleri de yatmadan önce rutinlerinizi gerçekleştirirken tercih edebilirsiniz. Özellikle geceliklerle beraber takım olarak satılan sabahlıklar kumaş olarak da hafiftir, yerine üzerinize giyeceğiniz bir hırkaya kıyasla daha rahat hareket etmenizi sağlar. Dantelli, işlemeli ve saten kumaştan üretilen sabahlıklar kendilerini her daim şık hissetmek isteyen kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Parlak dokusuyla büyük beden kadın sabahlıkları ev tarzınıza hareketlilik katacaktır. Büyük beden giyen kadınlar için bu farklı modellerin artık hepsi üretilmektedir. Özellikle hamilelik ve lohusalık döneminde kilo değişimi yaşayan kadınlar pembe, mavi, sarı gibi çok tercih edilen renklerde kendilerine uygun büyük beden sabahlıklar bulabilirler. Farklı etek ve kol boyları, mevsimlere ve tarzınıza göre çeşitlilik gösteren kumaşlarının yanı sıra çizgili, çiçekli, hayvan figürlü desenleri sayesinde de hoşunuza giden modeli bulmanız zor olmayacaktır.

Büyük Beden Sabahlık Modelleri

Büyük beden dediğimiz kavram L (40) bedenin üzerindeki ölçüleri tabir etmek için kullanılır. Eskiden büyük bedenli kadınların kendilerine kıyafet bulabilmeleri bile zorken şimdi moda endüstrisi standart beden ölçülerine sahip kadınlar için ürettikleri her ürünü büyük bedenliler için de üretiyor. Konseptine göre tercih edilen sabahlıklar büyük beden kadın sabahlıkları arasında da kendilerine yer buluyor. Büyük beden kadın sabahlıklarında düğün konseptine özel, çeyiz için üretilen çok çeşitli modeller bulunmaktadır. En çok tercih edilen renkler arasında kırmızı, saks mavisi ve beyaz yer almakla birlikte dilediğiniz renkte sabahlık bulmanız hiç zor değil. Günlük kullanım için sabahlıklar geceliklerle beraber ve ayrı olmak üzere iki türlü de satılmaktadır. Kadınların fazlalıkları olan bölgeleri toparlayıcı özelliğe sahip bu sabahlıklar göğüs altından bollaşarak daha fit görünmelerinin yanı sıra daha estetik, daha kadınsı hissetmelerini de sağlayarak özgüvenlerini artırır. Takım olarak satılmayan büyük beden bayan sabahlıklar arasında kışın sıcak yatağınızdan kalktığınızda sizi ısıtarak iyi hissettirecek polar sabahlıklar da bulunmaktadır. Tercihlerinize göre mini, diz hizasında veya ayak bileklerine kadar etekleri uzanan sabahlıklar bulabilirsiniz. Kol ağzı geniş veya dantel detaylı büyük beden sabahlıklar arasında dilerseniz fiyonklu ve boncuklu işlemeleriyle daha gösterişli modeller de bulunmaktadır. Büyük beden kadın sabahlık modellerinin fiyatları ise 100 TL’den başlamaktadır, bu kategoride üretim yapan çok sayıdaki firma fiyat konusunda da geniş bir yelpaze sunmaktadır. Yarı sentetik sürdürülebilir bir kumaş olan lyocell kumaştan sabahlıklar hem çevre dostu oluşu hem de şık modelleriyle sıkça raflarda kendine yer bulmaktadır. Lyocell kumaş %99.5’i geri dönüştürülebilen ve üretim aşamasında diğer kumaşlara nazaran çok daha az su tüketilen bir kumaş türüdür. Büyük beden sabahlığınızı seçerken geri dönüştürülebilir çevre dostu ürünlere yönelerek karbon ayak izinizi küçültebilirsiniz.

Sabahlık ne için kullanılır?

Sabahlık uyandıktan sonra üşümemek için giyilen kuşaklı, bornoza benzer bir giysidir. Uyanır uyanmaz üzerinize geçireceğiniz bir sabahlık sayesinde kendinizi uyandığınıza da daha kolay ikna edebilir, üzerinizde yatak kıyafetleriniz olsa da uyku mahmurluğundan sıyrılabilirsiniz. Sabahlıklar ayrıca kısa ve dantelli geceliklerin, iç çamaşırlarının da üzerine giyilir. Sabahlık vücudu sararak insanlara kendini daha güvende ve sıcak hissettirişiyle öne çıkar. Genelde geceliklerle veya çamaşırlarla takım olarak satılırlar. Genellikle pamuklu kumaştan yapılmalarına rağmen kışın polar olanları tercih edilebilir. Gelin adayları çeyizlerinde mutlaka sabahlıklara yer verirler. Özel günler için farklı detaylara sahip sabahlıklar tasarlanmaktadır, günümüzde sırtında “Bride” yazan sabahlıklar düğün hazırlıkları esnasında gelinler tarafından çok tercih edilmektedir. Gelinler için beyaz nedimeleri için de genellikle pembe renk saten sabahlıklar hazırlanır.İpek satenden üretilen sabahlıklar geri dönüştürülebilir oluşlarıyla da dikkat çekerler. Anne adayları da lohusalık döneminde giymek için genellikle penye sabahlıklar tercih ederler. Cep ve kuşak detayları modelden modele değişmekle beraber sabahlıklar diz üstü veya yere kadar uzanan etek boylarına sahip olabilir. Şal yakalı olanlar olduğu gibi kimono modelleri de üretilmektedir. Uyandığınızda evin içinde pijamalarla dolaşırken hem rahat hem şık olmayı tercih edenler için kadın sabahlık modelleri geniş bir yelpaze barındırır. Yumuşak havlu kumaştan üretilen penye sabahlıklar da kanepesine uzanıp evde keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından çokça tercih edilir. Sabahlık seçerken ipek ve kaşmir kumaşlar hayvancılıkla elde edilen doğal kumaşlar olduğu için özellikle kış mevsiminde sizi sıcak tutar. Benzer şekildde doğal ve vegan sürdürülebilir kumaşlar da tercih ederek kumaşların üretim sürecinde açığa çıkan sera gazlarını, katı atıkları ve kullanılan su tüketimini azaltabilirsiniz. Organik pamuk, kenevir ve ketenden yapılma doğa dostu sabahlık modellerine Createrra.co’dan ulaşabilirsiniz.

Robe de chambre ne demek?

“Ropdöşambır” Fransızca “chamber” yani oda kelimesinden türemiş, oda elbisesi anlamına gelen bir sözcüktür. Eski Türk filmlerinde özellikle Nuri Alço ile özdeşlemiş bir giysidir, genellikle erkeklerin giydiği özel ve elit tasarımlı sabahlık demektir. 18. ve 19. Yüzyıllarda popülerleşen robe de chambre kadınların hamileliklerini gizlemek için kullanma talepleri üzerine üretilmiştir ancak artık kadın ve erkek sabahlığı olarak bilinmektedir. Genelde sabahlık kelimesi kadınlarla ropdöşambır kelimesi ise erkeklerle özdeşleşmiştir. Ropdöşambırlar sabahlıklara kıyasla genelde saten veya viskon kumaştan üretilir. Erkeklerin çeyizlerinde sıkça yer verilen ropdöşambırlar ise kadife kumaştan tercih edilir, Türk toplumunda ropdöşambırlar zengin bornozu olarak bilinir. Genellikle ropdöşambırlar yere kadar uzanmaz, özellikle erkekler için olanlar diz hizasında biter. Erkekler uyku öncesi ve sonrasında giyebildiği gibi sabahlıktan farklı olarak ev ceketi olarak da röpdoşambır tercih ederler. Kışın polar röpdoşambırlar rağbet görürken yazın penye ve saten olanlar daha çok vitrinlerde kendine yer bulur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.