Kadın Giyimde Dantel Rüzgarı

30 Haziran 2020
Kadın Giyimde Dantel Rüzgarı

Dantel denilince aklımıza salonlarımızda kullandığımız birbirinden harika el işleri geliyor değil mi? Peki ya son günlerde modanın epeyce etkisinde kalan dantel detaylı kıyafetler hepimizin dikkatini çekmiyor değil. Dantel yapımının tarihi 16. yüzyıl Venedik’e kadar dayanıyor. O zamanlarda bile insanlar dantel işlemeli kıyafetleri saraylarda ve düğünlerinde hatta kilise törenlerinde bile dantel işlemeli giysiler giyilirmiş. Dantel işlemeleri o günlerden bu günlere kadar kıyafetlerde de kullanılmaya devam ediyor.

Büyük Beden Kadın Üst Giyiminde Dantel Modası

Dantel yıllarca kadınların giyiminde en çok tercih edilen desenlerden biri. Günümüzde de dantel işlemeli bluzlar, trikolar, elbiseler kadınların en büyük tercihlerinden oluyor. Dantel detaylı bir triko ile gündüz şıklığını veya ofis şıklığı yakalayabilirsiniz. Havalarda yavaş yavaş ısınıyor sweatshirtlerin, kalın kazakların yerini incecik, terletmeyen tişörtler, bluzlar almaya başladı.

Biraz daha şıklığı ön planda tutmak isteyen hanımlar bu tişörtlerde, bluzlarda dantel detayını görmek isteyebilirler. Kombinlemesi de bir o kadar kolay özellikle! Sadece şık bir pantolon üzerine giyebileceğiniz dantel detaylı bluz ile sade bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bizden sizin için küçük bir tavsiye; dantel işlemesi bluzunuzun veya tişörtünüzün yaka kısmında yer alıyorsa kesinlikle kalın kolyeler yerine incecik zincir kolyeleri tercih edebilirsiniz ya da kolye yerine altın detaylı büyük bir küpe ile kombininizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Saçlarınızı da özellikle toplu bir şekilde kullanırsanız, yakada yer alan dantel detayını ortaya çıkarmış olursunuz.

Büyük Beden Elbise Modellerinde Dantel Şıklığı

Danteli kıyafetlerde düşündüğümüzde ilk olarak aklımıza elbise ve gelinlik modelleri gelir değil mi? Dantel işlemeli gelinlikler veya dantel detaylı elbiseler, her zaman zarif bir şıklığın temsilcisi olmuştur. Özellikle büyük beden abiye elbise modellerinde dantel işlemesi, dantel detayı en çok tercih edilenler arasındadır. Düz siyah bir elbise düşünün, şimdi ise kol kısmının sadece siyah dantelden olduğunu. Elbise günlük bir elbise iken birden şık davetlerde giyebileceğimiz bir hale geldi!

İşte şık olmak ama aynı zamanda zarif görünmek sadece bir dantel detayı ile çok kolay artık. Özellikle gece davetlerinde şık dantel detaylı bir elbise tercih ediyorsanız kesinlikle incilerin gücünden yararlanmalısınız. İnci bir küpe veya kolye ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. İnciyi kolye yada küpede kullanmak istemezseniz, son günlerde çok fazla moda olan inci detaylı saç aksesuarları ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Özellikle son günlerde çok fazla tercih edilen inci detaylı saç taçları kesinlikle çok yerinde bir tercih olabilir.

Sizlerde dantelin zarif şıklığını kıyafetlerinizde yansıtmak istiyorsanız büyük beden üst giyim modellerini yada büyük beden elbise modellerini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.