Yaz Mevsimine Özel Giyinme Önerileri

21 Ağustos 2020
Yaz Mevsimine Özel Giyinme Önerileri

Havalar ısınmaya devam ediyor, kıyafet seçimleri her geçen gün daha da zorlayıcı oluyor. Hem bunaltıcı sıcakların etkisini fazla hissetmemek hem de şık olmak herkesin en büyük arzusu. Özellikle büyük beden modasında sıcak havalarda tercih edilecek kıyafetler daha önemli hale geliyor. Yaz mevsimine özel giyinme önerilerine bakılacak olursa renk, kumaş türü ve kıyafetlerin kesimi çok önemli. Büyük beden alışverişinde kadınların tercihi genelde koyu renk olsa da birbirinden kaliteli ürün seçeneği sayesinde doğru kumaştan ​elbise ve farklı desenleri tercih ederek renk skalanızı değiştirebilirsiniz. Böylece yaz aylarında sıcağı biraz da olsa dengeleyebilecek kıyafetlere sahip olabilirsiniz. 

Sıcak Havalarda Nasıl Pantolon Giyilmeli? 

Sıcakları bastırdığı günlerde gerek işe giderken gerek gezmeye giderken pantolon giymek işleri iyice zorlaştırıyor. Sürekli teninize değen bir şey olması daha da bunaltıyor. Her gün ya da her durumda şort ya da etek giymek de mümkün değil. Bu yüzden sıcak havalarda pantolon seçimini çok doğru yapmak gerekli. 

Yazın pantolon giyecekseniz öncelikle kesimine çok dikkat etmelisiniz. Tayt gibi vücudu aşırı saran ya da fit modele yakın kesimler hava alması zor olduğu için bunaltıcı olabiliyor. Bu yüzden daha tiril tiril denen, hafif bol, dökümlü pantolonları tercih etmek gerekiyor. Bir diğer nokta ise pantolonun kumaşı. Yazlık kategorisinde olsa bile bazı kumaşlar kalın ya da rahatsız eden türde olabilir. Bu yüzden olabildiğince ince ve pamuklu olan kumaş türlerini tercih etmek önemli. 

Hangi Elbise Kumaşları Seçilmeli? 

Yaz sıcaklarının en büyük sorunu terleme. Bu dertten kurtulmak için yapılması gereken tek şey doğru kumaş tercihi. Bedeniniz ne olursa olsun, mevsime en uygun kumaştaki elbiseleri çekerek rahat bir kombin oluşturabilirsiniz. Elbiselere en çok yakışan ve bunaltmayan elbise kumaşları arasında şile bezi, keten, ipek ve pamuklular yer alıyor. Tüm bu kumaş türleri hava alır yapısı sayesinde bedeninize yapışmayı engelliyor ve böylece teninize değse bile sizi bunaltmıyor. 

Sıcak Havalarda Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli? 

Büyük beden kadınlar için önerilen kombinler arasında koyu renk ürünler ya da vücudun formuna göre kesilmiş parçalar tavsiye ediliyor. Sıcak havalarda ise sürekli olarak koyu renk ya da dar kıyafetler seçmek mümkün olmuyor. Bu yüzden son dönemlerde tamamen yıkılan algıyı ortaya çıkartmakta fayda var. Yazın iyice bunalmamak, aynı zamanda şık bir kombin oluşturmak için açık renkli kıyafetlerden korkmayın. Elbisenin ya da kombinin açık renkli olmak zorunda değil, fakat farklı renk tonlarıyla da hem şık hem rahat edeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Elbiselerin ya da kıyafetlerin kumaş türleri de bir o kadar önemli. Hareket alanına göre daha kısa sürede havanın etkisinde kalan büyük beden kadınların mutlaka şile bezi, keten, ipek ya da pamuklu kıyafetler tercih etmesi gerekiyor. 

Sıcak havalarda kombinlerinizi yaparken başta kumaş türü olmak üzere renk ve kesimlerine dikkat ederek rahat edebilirsiniz. Birbirinden farklı elbise modelleri ve yazlık özel seçimleri ile​ ​Büyük Modasizleri bekliyor! 

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.